logo
Responsive image
Responsive image
Responsive image
Responsive image
Responsive image
PELIKA BILJARDILIIGA
Hae tietoa
Hakusana
Joukkuefinaali 2019 Tulostettava Pdf

JOUKKUEFINAALI 2019

Keskiviikko 10.4 klo 15.00 alkuerien ensimmäinen kierros (16 joukkuetta)

Keskiviikko 10.4 klo 19.00 alkuerien toinen kierros (16 joukkuetta)

Perjantai 12.4 klo 9.00 16 joukkuetta finaalikaavio (16 joukkuetta)

Yhteensä 32 joukkuetta.

Alla joukkuefinaalipaikat lohkoittain:

Lohko AS Pääkaupunkiseutu joukkueita finaalipaikat
    6 3
Lohko A1 Pääkaupunkiseutu     
    7 2
Lohko A2 Uusimaa     
    6 1
Lohko B Länsi-Uusimaa     
    7 1
Lohko C Hyvinkää, Rajamäki, Riihimäki, Nurmijärvi    
    6 1
Lohko D Hyvinkää, Rajamäki, Riihimäki, Nurmijärvi    
    7 2
Lohko E Hämeenlinna, Parola, Turenki     
    9 2
Lohko F Kouvola, Kausala, Valkeala    
    6 1
Lohko GS  Kotka, Hamina, Loviisa    
    7 3
Lohko G1  Kotka, Hamina, Loviisa    
    8 1
Lohko G2  Kotka, Hamina, Loviisa    
    7 1
Lohko HJ Lappeenranta, Imatra, Joutseno, Ruokolahti    
    9 2
Lohko K Sysmä, Hämeenkoski, Järvelä     
    3 1
Lohko O Nivala, Kannus, Ylivieska    
    5 2
Lohko PS Jyväskylä, Suolahti    
    9 3
Lohko R Jämsä, Jämsänkoski    
    3 1
Lohko S Juva     
    3 1
Lohko U Kuopio, Leppävirta, Lapinlahti    
    7 2
Lohko V Joensuu, Outokumpu     
    6 2

Kuten aiemmin, parhaat lohkovoittajat (poikkeus AS ja GS lohkot) (8) sijoitetaan 12.4 perjantaille.

10.4 keskiviikon alkuerät pelataan 24 joukkueen voimin CUP-kaavoilla kunnes 8 joukkuetta on selvittänyt tiensä perjantaille. Loput lohkovoittajat ja parhaat toiseksi sijoittuneet 8 joukkuetta sijoitetaan 10.4 keskiviikon iltapeliin (noin klo 19.00) odottamaan vastustajaa 16 joukkueen ensimmäiseltä kierrokselta.

Keskiviikkona pudonneet joukkueet ovat oikeutettuja osallistumaan Hard Luck Cuppiin.

Joukkuefinaalin os.maksu 50€ / joukkue.

Alla finaalijoukkueiden sijoittamiset sekä paikkansa varmistaneet joukkueet per 20.3.2019:

keskiviikko 10.4.2019 klo 15.00      
  lohko lohkon sija joukkue
1 1. Mestarit
2 A2  1. Mypool Team III
3 G1  1. w.o
4 G2  1. w.o
5 HJ  2. Kasikone
6 2. Meno Mono
7 E 2. Pool Ryysyranta
8 1. STOP
9 GS  3. w.o
10 2. M8 Hustlers
11 2. Team Sawo
12 PS  2. w.o
13 PS  3. Team Sherwood
14 2. Kolumbus
15 A1  2. w.o
16 C 1. Team Venla
       
keskiviikko 10.4.2019 klo 19.00      
  lohko lohkon sija  
1 1. Ajolähtö I
2 AS  3. Jäke
3 GS  2. Samin Sorkat
4 1. Jampool Rollators
5 A1  1. 2nd Class Citizens
6 1. Riemuralli #1
7 1. Malmi-Bilis
8 1. MyTeam
       
 perjantai 12.10.2019 klo 9.00      
  lohko lohkon sija  
1 AS  1. Jampool Toukokuu
2 GS  1. Biliksen Pojat
3 PS  1. Black Diamond
4 1. Tuurihaukat
5 HJ  1. Bad Day Bc
6 1. Öljymies
7 1. Grande Finale
8 AS  2. Cue Motion

PALKINNOT

1. 1000 € +3 lippua Vegas-arvontaan

2. 500€ +2 lippua Vegas-arvontaan

3.-4. 200€

Kaikki alku-, tai loppukilpailuun osallistuneet joukkueet, joilla on VNEA lisenssit, osallistuvat VNEA-liigan edustusjoukkueen valintaan Las Vegasiin.