logo
Responsive image
Responsive image
Responsive image
Responsive image
PELIKA BILJARDILIIGA
Hae tietoa
Hakusana
FINAALIT 2020
Finaalit 2020 aikataulu
Klo:Tapahtuma #lisätiedot klikkaamalla tapahtumaa
11:30 Joukkuefinaali 2020 - ilmoittautuminen
12:00 Joukkuefinaali 2020 32 joukkuetta 1. kierros
16:00 Joukkuefinaali 2020 W1 ja L1 kierros
21:00 Joukkuefinaali 2020 L2 kierros
Klo:Tapahtuma #lisätiedot klikkaamalla tapahtumaa
08:15 Pelaajafinaali 2020 & Naisten Pelaajafinaali 2020 – ilmoittautuminen
09:00 Pelaajafinaali 2020 – Lohkopelit
09:00 Naisten Pelaajafinaali 2020 – Lohkopelit
19:00 Pelaajafinaali 2020 – 64 cup
19:00 Naisten Pelaajafinaali 2020 – 16cup + QF + SF + F
20:00 Sekapari Cup 2020 – Ilmoittautuminen ja kaavio
21:00 Sekapari Cup 2020 – Pelit alkavat
22:00 Pelaajafinaali 2020 – QF + SF + F
Klo:Tapahtuma #lisätiedot klikkaamalla tapahtumaa
08:30 Hard Luck Cup 2020 - Ilmoittautuminen
09:00 Hard Luck Cup 2020 - 1. kierros
09:00 Joukkuefinaali 2020 – WQ & L3 kierrokset
10:30 Pelaajafinaali 40+ 2020 – Ilmoittautuminen
11:00 Pelaajafinaali 40+ 2020 – Lohkopelit
14:00 Pelaajafinaali 2020 – SF + F (optio)
14:30 Naisten Joukkuefinaali 2020 - Ilmoittautuminen
15:00 Joukkuefinaali 2020 – LQ kierros
15:00 Naisten Joukkuefinaali 2020
18:00 Naisten Pelaajafinaali 2020 – SF + F (optio)
18:00 Pelaajafinaali 40+ 2020 – 16CUP
19:00 Joukkuefinaali 2020 - QF
22:00 Speedpool 2020 – Karsinta & Finaali
Klo:Tapahtuma #lisätiedot klikkaamalla tapahtumaa
08:30 Pelaajafinaali 50+ 2020 – Ilmoittautuminen
09:00 Pelaajafinaali 50+ 2020 – Lohkopelit
09:00 KymppiCup 2020 – SF
09:00 Hard Luck Cup 2020 – QF + SF
09:00 Naisten Joukkuefinaali 2020 – W1 kierros
12:00 Joukkuefinaali 2020 – SF
15:00 KymppiCup 2020 – Finaali
15:00 Pelaajafinaali 40+ 2020 – QF + SF + F
15:00 Pelaajafinaali 50+ 2020 – Cup
17:00 Hard Luck Cup 2020 – Finaali
18:00 Naisten Joukkuefinaali 2020 – Finaali
18:00 Joukkuefinaali 2020 – Finaali
21:00 Palkintojenjaot, Vegas-arvonta ja Iltajuhla
UUTISET

Pelika Biljardiliiga - tilannekatsaus 3.4.2020

03.04.2020 14:43

Hyvä Pelika Biljardiliigan jäsen,

Elämme ennennäkemättömiä aikoja ja samalla todistamme suurinta rauhanajan operaatiota koskaan Suomen historiassa. Hallituksen toimesta kansalaisten perusoikeuksia on supistettu ja vapaata yrittämistä sekä kansalaisten vapaata liikkumista on rajattu. Uusimaa on suljettu kuten myös ravintolat uuden voimaan tulleen lain nojalla. Lienee sanomattakin selvää että poikkeustilanne on vaikeuttanut ja pysäyttänyt normaalia toimintaa ja tämä näkyy voimakkaasti Pelika Biljardiliigan sekä Pelika net Oy:n toiminnassa kuten myös lukuisilla muillakin toimijoilla.

Finaalitapahtuma jouduttiin siirtämään ja näillä näkymin se pyritään pelaamaan ennen uuden kauden alkua elo-syyskuun vaihteessa. Hotel Sveitsi on tilanteesta johtuen suljettu 30.6 asti ja pääsemme suunnittelemaan uutta ajankohtaa vasta heinäkuussa.

Joukkueliigan 18 lohkosta 14 ehdittiin pelata valmiiksi ennen tilanteen eskaloitumista. Lohkoista seuraavat joukkueet ovat selvittäneet tiensä Joukkuefinaaliin 2020 sekä seuraavat joukkueet saavat mahdollisuuden aluefinaaleista:

Lohko A

Pääkaupunkiseutu

 

Cue Motion

 

Jampool Stones

Lohko A1

Pääkaupunkiseutu

 

Jampool

 

Team Jisto

Lohko B

Länsi-Uusimaa

 

True Action

 

Shams Sharks

Lohko C

Hyvinkää, RJM, Nurmijärvi

 

Saumaajat ja Grande FinAle

 

TBA (ALUEFINAALI)

Lohko D

Hyvinkää, Rajamäki, Riihimäki, Nurmijärvi, Karkkila

 

Kiljavan Bilis

 

Piletin  Bilishait (ALUEFINAALI)

Lohko E

Hämeenlinna, Parola, Turenki

 

Öljymies

 

Pool Ryysyranta

 

R.O.K Paratiisi

Lohko F

Kouvola, Kausala, Valkeala

 

Riemuralli #1

 

Team Lohari 1 (ALUEFINAALI)

Lohko GS

Kotka, Karhula, Hamina, Loviisa

 

Finnalist

 

Team Saluuna

Lohko G1

Kotka, Karhula, Hamina, Loviisa

 

Zilton Biljardi

Lohko G2

Kotka, Karhula, Hamina, Loviisa

 

TBA

Lohko HJ

Lappeenranta, Imatra, Joutseno, Ruokolahti

 

TBA

 

TBA

 

TBA

Lohko K

Sysmä, Hämeenkoski, Järvelä

 

STOP

 

Cheri (ALUEFINAALI)

Lohko O

Nivala, Kannus, Ylivieska

 

MyTeam

 

Meno Mono (ALUEFINAALI)

Lohko PS

Jyväskylä, Suolahti

 

Black Diamond

 

Tuho-Osasto

Lohko R

Jämsä, Jämsänkoski

 

Mestarit

Lohko S

Juva, Mikkeli

 

TBA

 

TBA (ALUEFINAALI)

Lohko U

LIVESEURANTA
Tulokset päivittyvät automaattisesti joka 60s
#PelaajaPartit
1 Saukkonen Jani 9
2 Salomaa Jussi 4
3 Pätsi Kai 4
4 Tyyskä Antti 4
5 Hietala Riku 4
6 Laitinen Lassi 4
7 Kurppa Joonatan 3
8 Nguyen Huy 3
9 Venho Tuomo 3
10 Taskinen Petteri C 3
11 Kortelainen Mikko 3
12 Viitala Niko 3
13 Forssell Rony 3
14 Sirenius Pekka C 3
15 Jääskeläinen Juuso 3
16 Laine Ville 3
17 Lasse pylkkänen Lasse 3
18 Mikkola Tommy 3
19 Turunen Timo 3
20 Sallinen Jaakko 3
21 Leppiaho Markus 3
22 Harjula Antti 3
23 Valtonen Toni C 3
24 Kyhyräinen Joni 2
25 Pulkkinen Samppa c 2
26 Pyykönen Santtu 2
27 Hämäläinen Sami 2
28 Taavila Arto 2
29 Tiainen Mikko 2
30 Kehusmaa Tuomas 2
31 Savolainen Joni 2
32 Sarnas Tomi 2
33 Repola Jere 2
34 Järvinen Niko 2
35 Järvinen Samu 2
36 Nikkanen Pasi 2
37 Pulkkinen Sami 2
38 Salmela Turkka 2
39 Elg Keijo 2
40 Senilä Juha 2
41 Keränen Sami 2
42 Tuominen Niko 2
43 Nguyen Hop 2
44 Elomaa Jukka c 2
45 Autio Janne 2
46 Kallioinen Mikko 2
47 Miettunen Juha-Matti 2
48 Väliaho Mika 2
49 Hirvonen Miikka 2
50 Olkkonen Otto 2
51 Ville sirenius Ville 2
52 Heimonen Niko 2
53 Engblom Jani c 2
54 Kuitunen Ari 2
55 Tarvainen Jukka 2
56 Nurmi Vesa A 2
57 Oittinen Juha 2
58 Salo Jani 2
59 Pulli Petri C 1
60 Viitanen Kalle 1
61 Hänninen Tuomas 1
62 Mustonen Katja 1
63 Kuronen Toni 1
64 Huhkamo Marko 1
65 Pylkkänen Lasse 1
66 Seppänen Pentti 1
67 Piiroinen Harri 1
68 Asikainen Jussi 1
69 Niemi Niko 1
70 Hjelt Jere 1
71 Nguyen Thieu 1
72 Vuorinen Niko 1
73 Jantunen Juha-Pekka 1
74 Forsell Jukka 1
75 Mämmi Mikko 1
76 Leppänen Rauno 1
77 Kuronen Joona 1
78 Pyykönen Ville 1
79 Anttila Johan c 1
80 Turkki Marko 1
81 Schmandt Dennis 1
82 Siljander Joni 1
83 Rasmussen Timo 1
84 Uski Toni 1
85 Antikainen Eetu 1
86 Naumanen Antti 1
87 Salo Ville 1
88 Nurmela Esa 1
89 Piilola Aleksanteri 1
90 Lauhia Mikko 1
91 Lehto Pietari 1
92 Järvinen Toni 1
93 Kupiainen Janne 1
94 Kanerva Raimo 1
95 Muttonen Antti 1
96 Lehtonen Santtu 1
97 Wahlman Jani C 1
98 Wettersstrand Sami 1
99 Salminen Jokke 1
100 Ahvenainen Juha 1
101 Loponen Harri 1
102 Lehtonen Petri 1
103 Nertamo Tomi 1
104 Kosonen Panu 1
105 Saaranen Riikka 1
106 Karjalainen Juha 1
107 Nissinen Tero 1
108 Broman Jukka 1
109 Rashid jasim Maher 1
110 Kokkonen Vili 1
111 Tuovinen Jyrki 1
112 Kotonen Juha 1
113 Juuri Toni 1
114 Pasanen Juuso 1
115 Lyytinen Markus 1
116 Naumanen Tuukka 1
117 Sutinen Juha 1
118 Mäki-ullakko Jere 1
119 tietäväinen petri 1
120 Sand Joel 1
121 Anttonen Matias 1
122 Singh Gurprit 1
123 Kangas Ilkka 1
124 Mustajärvi Otto 1
125 Keinonen Timo 1
126 Asala Joonas 1
127 Auresto Toma 1
128 Karvonen Saku 1
129 Lehtinen Jari 1
130 Laine Leevi 1
131 Lehtelä Ari 1
132 Pennanen Mika 1
133 Tirkkonen Tuomo 1
134 Hurme Sami 1
135 Sirenius Ville A 1
136 Ollikainen Niko 1
137 Kuitunen Ari 1
138 Mehtälä Jarkko 1
139 Nyyla Arto 1
140 Naumanen Tero 1
141 Salmela Kari 1
142 Vainio Kalle 1
143 Partanen Jouni 1
144 Eväkoski Aki 1
145 Stolt Mika 1
146 Ritvanen Sami 1
147 Siljander Miku 1
148 Kujansuu Miska 1
149 Alppirinne Marko 1
150 0
Pöytäkartta
Värikoodi:

Pöydät