logo
Responsive image
Responsive image
Responsive image
Responsive image
PELIKA BILJARDILIIGA
Hae tietoa
Hakusana
FINAALIT 2020
Finaalit 2020 aikataulu
Klo:Tapahtuma #lisätiedot klikkaamalla tapahtumaa
11:30 Joukkuefinaali 2020 - ilmoittautuminen
12:00 Joukkuefinaali 2020 32 joukkuetta 1. kierros
16:00 Joukkuefinaali 2020 W1 ja L1 kierros
21:00 Joukkuefinaali 2020 L2 kierros
Klo:Tapahtuma #lisätiedot klikkaamalla tapahtumaa
08:15 Pelaajafinaali 2020 & Naisten Pelaajafinaali 2020 – ilmoittautuminen
09:00 Pelaajafinaali 2020 – Lohkopelit
09:00 Naisten Pelaajafinaali 2020 – Lohkopelit
19:00 Pelaajafinaali 2020 – 64 cup
19:00 Naisten Pelaajafinaali 2020 – 16cup + QF + SF + F
20:00 Sekapari Cup 2020 – Ilmoittautuminen ja kaavio
21:00 Sekapari Cup 2020 – Pelit alkavat
22:00 Pelaajafinaali 2020 – QF + SF + F
Klo:Tapahtuma #lisätiedot klikkaamalla tapahtumaa
08:30 Hard Luck Cup 2020 - Ilmoittautuminen
09:00 Hard Luck Cup 2020 - 1. kierros
09:00 Joukkuefinaali 2020 – WQ & L3 kierrokset
10:30 Pelaajafinaali 40+ 2020 – Ilmoittautuminen
11:00 Pelaajafinaali 40+ 2020 – Lohkopelit
14:00 Pelaajafinaali 2020 – SF + F (optio)
14:30 Naisten Joukkuefinaali 2020 - Ilmoittautuminen
15:00 Joukkuefinaali 2020 – LQ kierros
15:00 Naisten Joukkuefinaali 2020
18:00 Naisten Pelaajafinaali 2020 – SF + F (optio)
18:00 Pelaajafinaali 40+ 2020 – 16CUP
19:00 Joukkuefinaali 2020 - QF
22:00 Speedpool 2020 – Karsinta & Finaali
Klo:Tapahtuma #lisätiedot klikkaamalla tapahtumaa
08:30 Pelaajafinaali 50+ 2020 – Ilmoittautuminen
09:00 Pelaajafinaali 50+ 2020 – Lohkopelit
09:00 KymppiCup 2020 – SF
09:00 Hard Luck Cup 2020 – QF + SF
09:00 Naisten Joukkuefinaali 2020 – W1 kierros
12:00 Joukkuefinaali 2020 – SF
15:00 KymppiCup 2020 – Finaali
15:00 Pelaajafinaali 40+ 2020 – QF + SF + F
15:00 Pelaajafinaali 50+ 2020 – Cup
17:00 Hard Luck Cup 2020 – Finaali
18:00 Naisten Joukkuefinaali 2020 – Finaali
18:00 Joukkuefinaali 2020 – Finaali
21:00 Palkintojenjaot, Vegas-arvonta ja Iltajuhla
UUTISET

Pelika Biljardiliiga kausi 2019-2020 - Finaalitapahtuma 9-12.9.2020

04.07.2020 10:03

Arvoisa Biljardiliigan jäsen,

Pelika Biljardiliiga ja Hotel Sveitsi tulevat yhteistyössä järjestämään kauden 2019-2020 finaalit. Finaalitapahtuman ajankohta on 9-12.9.2020.

Tilanteesta johtuen finaalien aiempaan aikatauluun ja ohjelmaan tulee muutoksia joilla pyritään huomioimaan päällekkäiset tapahtumat.

Tarkempi ohjelma ja aikataulu heinäkuun aikana. Finaalitapahtumaan ilmoittautuminen ja huonevaraukset alkavat heinäkuun viimeisellä viikolla.

Joukkueliigan lohkojen palkintojenjakotilaisuudet alkavat heinäkuussa ja näistä tarkempi ohjelma tulevalla viikolla.

Kiitos kärsivällisyydestä ja mukavaa kesää kaikille. Pysykää kuulolla!

-jiri

LIVESEURANTA
Tulokset päivittyvät automaattisesti joka 60s
#PelaajaPartit
1 Saukkonen Jani 9
2 Valtonen Toni C 6
3 Hämäläinen Sami 5
4 Salomaa Jussi 4
5 Pätsi Kai 4
6 Tyyskä Antti 4
7 Hietala Riku 4
8 Laitinen Lassi 4
9 Kurppa Joonatan 3
10 Nguyen Huy 3
11 Venho Tuomo 3
12 Taskinen Petteri C 3
13 Kortelainen Mikko 3
14 Viitala Niko 3
15 Forssell Rony 3
16 Sirenius Pekka C 3
17 Jääskeläinen Juuso 3
18 Laine Ville 3
19 Lasse pylkkänen Lasse 3
20 Mikkola Tommy 3
21 Turunen Timo 3
22 Sallinen Jaakko 3
23 Leppiaho Markus 3
24 Auresto Toma 3
25 Hirvonen Miikka 3
26 Harjula Antti 3
27 Nurmi Vesa A 3
28 Pulkkinen Samppa c 2
29 Kyhyräinen Joni 2
30 Pyykönen Santtu 2
31 Taavila Arto 2
32 Kehusmaa Tuomas 2
33 Savolainen Joni 2
34 Sarnas Tomi 2
35 Tiainen Mikko 2
36 Ahlsten Petteri 2
37 Järvinen Niko 2
38 Järvinen Samu 2
39 Repola Jere 2
40 Nikkanen Pasi 2
41 Anttila Mikko 2
42 Pulkkinen Sami 2
43 Salmela Turkka 2
44 Elg Keijo 2
45 Senilä Juha 2
46 Keränen Sami 2
47 Tuominen Niko 2
48 Nguyen Hop 2
49 Elomaa Jukka c 2
50 Autio Janne 2
51 Kallioinen Mikko 2
52 Miettunen Juha-Matti 2
53 Väliaho Mika 2
54 Olkkonen Otto 2
55 Heimonen Niko 2
56 Engblom Jani c 2
57 Ville sirenius Ville 2
58 Kuitunen Ari 2
59 Tarvainen Jukka 2
60 Oittinen Juha 2
61 Salo Jani 2
62 Viitanen Kalle 1
63 Hänninen Tuomas 1
64 Mustonen Katja 1
65 Kuronen Toni 1
66 Huhkamo Marko 1
67 Pulli Petri C 1
68 Piiroinen Harri 1
69 Asikainen Jussi 1
70 Niemi Niko 1
71 Hjelt Jere 1
72 Nguyen Thieu 1
73 Pylkkänen Lasse 1
74 Seppänen Pentti 1
75 Vuorinen Niko 1
76 Jantunen Juha-Pekka 1
77 Forsell Jukka 1
78 Mämmi Mikko 1
79 Leppänen Rauno 1
80 Anttila Johan c 1
81 Turkki Marko 1
82 Schmandt Dennis 1
83 Siljander Joni 1
84 Rasmussen Timo 1
85 Uski Toni 1
86 Kuronen Joona 1
87 Pyykönen Ville 1
88 Naumanen Antti 1
89 Salo Ville 1
90 Nurmela Esa 1
91 Hyyryläinen Lexa 1
92 Antikainen Eetu 1
93 Lauhia Mikko 1
94 Lehto Pietari 1
95 Järvinen Toni 1
96 Kupiainen Janne 1
97 Kanerva Raimo 1
98 Muttonen Antti 1
99 Piilola Aleksanteri 1
100 Lehtonen Santtu 1
101 Wahlman Jani C 1
102 Wettersstrand Sami 1
103 Salminen Jokke 1
104 Westlin Joakim 1
105 Ahvenainen Juha 1
106 Lehtonen Petri 1
107 Nertamo Tomi 1
108 Kosonen Panu 1
109 Makkonen Marko 1
110 Saaranen Riikka 1
111 Loponen Harri 1
112 Karjalainen Juha 1
113 Nissinen Tero 1
114 Broman Jukka 1
115 Rashid jasim Maher 1
116 Kokkonen Vili 1
117 Tuovinen Jyrki 1
118 Kotonen Juha 1
119 Juuri Toni 1
120 Pasanen Juuso 1
121 Lyytinen Markus 1
122 Naumanen Tuukka 1
123 Sutinen Juha 1
124 Mäki-ullakko Jere 1
125 tietäväinen petri 1
126 Sand Joel 1
127 Anttonen Matias 1
128 Singh Gurprit 1
129 Kangas Ilkka 1
130 Mustajärvi Otto 1
131 Keinonen Timo 1
132 Asala Joonas 1
133 Karvonen Saku 1
134 Lehtinen Jari 1
135 Laine Leevi 1
136 Pennanen Mika 1
137 Tirkkonen Tuomo 1
138 Hurme Sami 1
139 Sirenius Ville A 1
140 Ollikainen Niko 1
141 Kuitunen Ari 1
142 Lehtelä Ari 1
143 Naumanen Tero 1
144 Salmela Kari 1
145 Vainio Kalle 1
146 Partanen Jouni 1
147 Eväkoski Aki 1
148 Mehtälä Jarkko 1
149 Nyyla Arto 1
150 Ritvanen Sami 1
151 Siljander Miku 1
152 Kujansuu Miska 1
153 Alppirinne Marko 1
154 Stolt Mika 1
155 0
Pöytäkartta
Värikoodi:

Pöydät